List otwarty – podziękowanie, WW’ 2011

Szanowni Państwo, drodzy Koledzy, Przyjaciele,
Światowa Wystawa Kotów FIFe’ 2011 zorganizowana przez Polską Federację Felinologiczną – „Felis Polonia” przeszła już do historii. Wszyscy możemy być dumni, że przeszła ona do historii światowej felinologii nie tylko jako największą na świecie „światówka”, lecz przede wszystkim jako najlepsza wystawa kotów w historii!
Komentarze, refleksje, reportaże, filmy i fotografie, oraz podziękowania jakie spływają z całego świata nie pozostawiają wątpliwości, że nasza wystawa na trwałe weszła do historii i godnie zaznaczyła niezwykle silną pozycję polskiej felinologii na arenie międzynarodowej.
Ten spektakularny sukces nie byłby możliwy gdyby nie długotrwałe przygotowania i ogromne zaangażowanie w prace organizacyjne wielu wspaniałych ludzi. Bałbym się wymieniać ich wszystkich z nazwisk w trosce o choćby jedną osobę, którą mógłbym pominąć. Wszyscy byliście niezwykle ważni i niezastąpieni. Byliśmy jak wspaniały długi łańcuch składający się z setek ludzkich ogniw, gdzie każdy znal swoje miejsce i wiedział co i kiedy ma zrobić. Pokazaliśmy światu, że Polska jest wielka i piękna, wspaniała i silna! Pokazaliśmy światu, że mamy kraj, w którym nie kradną aut na każdym skrzyżowaniu, istnieją czyste toalety, na ulicach są mili ludzie i na wystawie piękne i zadbane koty. Daliśmy znacznie lepszą reklamę naszego kraju w świecie niż wszelkie nacjonalistyczne hasła razem wzięte! To My poprzez naszą małą w skali politycznych działań wystawę pokazaliśmy światu prawdziwą Polskę – nowoczesną, otwartą, piękną. Możemy być dumni, że my, zwykli ludzie kochający koty, potrafiliśmy tak godnie reprezentować nas samych, naszą federację, nasz kraj! Bardzo Wam wszystkim za to dziękuję!
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego i spektakularnego sukcesu jakim była Światowa Wystawa Kotów, która miała miejsce 29 i 30 października 2011 w Poznaniu! Dziękuję moim przyjaciołom z Zarządu i Komisji Rewizyjnej FPL, wszystkim Członkom FPL, wszystkim Zespołom i ich szefom! Dziękuję dyrekcji MTP, sponsorom i właścicielom stoisk. Dziękuję tym, którzy dbali o klatki, kwiaty, flagi, światło i dźwięk, obsługę elektroniczną… i głosowanie na tabletach przez sędziów, katalogi, zaproszenia, sekretariaty, catering, transport, hotele, drukarnie, media, projekt hal, zespołom przyjęć i zespołom weterynaryjnym, tym, którzy dbali o ustawienia ringów, opiekę nad sędziami, podział kotów, inspicjenturę sceny, stewardom, pomocnikom w próbach, przygotowaniach w wieczornej gali, obsłudze hal, osobom odpowiedzialnym za otwarcie i finał, wystawcom i publiczności… i wielu innym osobom odpowiedzialnym za działania jakie składały się na sukces tej niezwykłej wystawy!
Było to ogromne logistyczne przedsięwzięcie, które mimo ponad rocznych intensywnych przygotowań budziło czasami wiele emocji i w najściślejszym gronie organizatorów i nieraz powodowało wielce elektryzującą atmosferę. Jeśli w czasie tych stresujących dni kogoś uraziłem, przepraszam! Mimo (nieskromnie dodam) dyplomatycznych talentów, jestem tylko zwykłym facetem, którego też czasami ponoszą zwyczajne, ludzkie emocje.
O naszej wystawie mówi dziś cały świat… mówi w samych superlatywach. Podaje się, że do naszej wystawy inni będą starali się dorównać latami i porównuję się naszą wystawę do historycznego skoku Bob’a Beaman’a, który zmienił obraz sportu i na trwałe zapisał się w historii.
Sukces ten jest sukcesem nas wszystkich! Nas Polaków, miłośników kotów zrzeszonych w FPL „Felis Polonia” i to Wam właśnie dziękuję!

Wojciech – Albert Kurkowski
Prezes FPL „Felis Polonia”