Światowy Dzień Kota i Super Kot*2009 w Galerii Łódzkiej

Zapowiadała się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników czworonogów chodzących własnymi drogami i stało się… W ubiegły weekend, 21 lutego już po raz czwarty świętowaliśmy Światowy Dzień Kota na terenie centrum handlowego Galerii Łódzkiej.

Tym razem było jeszcze bardziej uroczyście niż zwykle, ponieważ impreza zbiegła się z pokazem, prezentacją i rozdaniem nagród SUPER KOTOM *2009. Z naszego zaproszenia skorzystało wiele wyróżnionych w rankingu i zwycięskich kotów. Na pokaz przybyło również wielu wiernych hodowców-fanów, którzy corocznie biorą udział w łódzkiej edycji ŚDK. Pośród ponad 80 wystawianych kotów można było zobaczyć między innymi koty perskie, norweskie leśne, maine coony, syberyjskie, bengale, koty brytyjskie i burmskie, rosyjskie i egipskiego mau, cornish rexy i devon rexy oraz kot syjamski i seszelski, ale nie zabrakło również kotów domowych.

Cała impreza oprawiona została występami scenicznymi par tanecznych Paweł Koffman Dance, Hip-Hop Studio i Studio Wokalno-Taneczne Agnes oraz kameralnym występem trio smyczkowego z łódzkiej szkoły muzycznej.

Osoby, które o kotach wiedzą niewiele miały okazję dowiedzieć się, jak wyglądają i, czym charakteryzują się główne rasy, które zostały zaprezentowane na multimedialnej prezentacji wszystkich ras FIFe.

Każdy mógł posłuchać wierszy Franciszka Klimka – Kociarza Roku 2006, które niezwykle przejmująco recytowała aktorka scen łódzkich – Aleksandra Leszczyńska.

Ale to, na co wszyscy w Łodzi czekali najbardziej, to prezentacja SUPER KOTÓW ‚na żywo’ na scenie. Połączyliśmy to z uroczystym rozdaniem im pucharów, rozet, dyplomów i nagród.

Właściciele Mruczków zasięgali bezpłatnych porad weterynaryjnych. Z myślą o nich przygotowane zostały także specjalne stoiska z kocimi akcesoriami, karmami, żwirkami, kosmetykami i zabawkami.

Najmłodsi wielbiciele małych tygrysów spędzili wiele czasu w specjalnie przygotowanym dla nich ogródku, gdzie ciężko pracowali tworząc przepiękne prace i instalacje plastyczne, wzięli udział w wielu konkursach i zabawach nie tylko dla najmłodszych – oczywiście wszystkie kończyły się wspaniałymi nagrodami, a musieli się wykazać sporą wiedzą felinologiczną. Każdy maluch mógł przeistoczyć się w wąsatego kociaka za sprawą specjalnego makijażu.

Dzień Kota okazał się również doskonałą okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy oraz darów w ramach akcji "Rasowce – Dachowcom". W imprezie uczestniczyła fundacja For Animals, niosąca pomoc kotom bezdomnym i potrzebującym.

Całość imprezy zakończył wybór najpiękniejszego kota pokazu. Najpiękniejszym z najpiękniejszych, na którego łodzianie oddali najwięcej głosów okazał się Mink Bengal SC GLITTERGLAM GUERO OF BERKANO, którego dumną właścicielką jest pani Grażyna Walczak. Puchar i nagrody dla kota publiczności ufundowało Cat Club Łódź.

W imieniu Zarządu FPL gratuluję i dziękuję serdecznie wszystkim kotom, które zaszczyciły nas w Łodzi, prezentowały niezwykle swoje wdzięki na scenie i poza nią, niektóre miały do powiedzenia więcej niż hodowcy. Dziękuję ich opiekunom i właścicielom za przybycie z najdalszych zakątków Polski, za cierpliwość bycia na pokazie i chęć wspólnej zabawy. Dziękuję klubowi Cat Club Łódź za dużą pomoc w organizacji całości, a szczególnie Ewie Simie, Ani Rosiak i Ani Urbańczyk. Dziękuję bardzo jak zawsze gościnnej Galerii Łódzkiej oraz serdecznie dziękuję sponsorom, którzy wszystkie obecne na pokazie koty niezwykle hojnie obdarowali.

Sponsorzy, którzy ufundowali nagrody:

Felis Polonia
Cat Club Łódź
Galeria Łódzka
producent karmy Mastery
Market Zoologiczny – M. Ziarko
Rufi
dystrybutor karmy 1st Choice
Purina
Oliver’s
Vorwerk Polska
Whiskas
Bozita
Galaktyka

 

Do zobaczenia już za rok.

Anna Wilczek